Яким документом платник податку ФО може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту…

28.12.2017

Яким документом платник податку ФО може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту, якщо має квитанції, у яких зазначено однією сумою сплачений основний платіж та відсотки (ануїтетні платежі)?

Відповідно до п.175.1 ст.175 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп.166.2.1 п.166.2 ст.166 ПКУ).
Для підтвердження суми сплачених процентів за користування іпотечним житловим кредитом в обов’язковому порядку мають бути надані платіжні або розрахункові документи, в яких чітко зазначено суму сплачених процентів за користування іпотечним кредитом, та прізвище, ім’я, по – батькові саме платника податку як платника цих процентів.
Якщо умовами кредитного договору передбачено погашення кредиту шляхом ануїтетних платежів і у платіжному або розрахунковому документі зазначається лише загальна сума виплат без розбивки на проценти і основну суму боргу, то у платника податку відсутні підстави для включення до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно статтею 175 ПКУ.

Схожі статті:

Де декларуватимуть доходи громадяни-переселенці?
Де декларуватимуть доходи громадяни-переселенці?
Коли декларувати доходи необов’язково?
Коли декларувати доходи необов’язково?
Чи має право ФО – резидент на отримання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитом…
Чи має право ФО – резидент на отримання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитом…
Які документи має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на податкову знижку за іпотечним кредитом?
Які документи має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на податкову знижку за іпотечним кредитом?