Чи має право ФО – резидент на отримання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитом…

29.12.2017

Чи має право фізична особа – резидент на отримання податкової знижки в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений?

Відповідно до пп.166.1.1 п.166.1 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року (п.175.1 ст.175 ПКУ).
Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла (абз. третій п.175.1 ст.175 ПКУ).
Право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно зі ст.175 ПКУ, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому, зокрема, збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання (пп.175.4 ст.175 ПКУ).
Таким чином, фізична особа може включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом лише при дотриманні умов, передбачених п.175.1 ст.175 ПКУ.
Житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання.

Якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа не має права на отримання податкової знижки в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

Схожі статті:

Де декларуватимуть доходи громадяни-переселенці?
Де декларуватимуть доходи громадяни-переселенці?
Коли декларувати доходи необов’язково?
Коли декларувати доходи необов’язково?
Яким документом платник податку ФО може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту…
Яким документом платник податку ФО може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту…
Які документи має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на податкову знижку за іпотечним кредитом?
Які документи має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на податкову знижку за іпотечним кредитом?