Де декларуватимуть доходи громадяни-переселенці?

21.02.2018

 Де декларуватимуть доходи громадяни-переселенці?

Відомо, що декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) громадянами, які відповідно до норм чинного законодавства зобов’язані (мають право) подати декларацію, у тому числі з метою реалізації права на податкову знижку, подається за податковою адресою (за місцем реєстрації).

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 ПКУ). При цьому платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Зауважимо, що процедуру та порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні, а також перелік необхідних для цього документів передбачено Законом України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1382).

Разом з цим, п.70.7 ст 70 ПКУ передбачено, що фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822, фізичні особи – платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою № 5ДР.

Отож, якщо ви платник податку – переселенець із Донеччини чи Луганщини та внесли відомості про зміну місця проживання, подавши заяву за формою № 5ДР, то подаватимете Декларацію до територіального підрозділу Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації, як тимчасового переселенця.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

Схожі статті:

Коли декларувати доходи необов’язково?
Коли декларувати доходи необов’язково?
Чи має право ФО – резидент на отримання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитом…
Чи має право ФО – резидент на отримання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитом…
Яким документом платник податку ФО може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту…
Яким документом платник податку ФО може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту…
Які документи має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на податкову знижку за іпотечним кредитом?
Які документи має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на податкову знижку за іпотечним кредитом?