До фінансової незалежності місцевих бюджетів – через децентралізацію

16.02.2018
decentralizacija

Фінансова децентралізація найкоротший шлях до незалежності місцевих бюджетів. Окрім того – це можливість планування розвитку територій та втілення реальних проектів. Такого висновку не складно дійти, якщо завітати у ті населені пункти, де ще вчора все було по буденному сірим, а вже сьогодні тут кипить робота: ремонтуються дороги, оновлюються будівлі шкіл, дитячих садків та лікарень, відкриваються спортивні і культурні заклади тощо.

За ініціативи Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України, поділитися зокрема першими здобутками фінансової децентралізації, дізнатись про шляхи збільшення надходжень до місцевих бюджетів та почути про останні зміни у податковому законодавстві зібрались начальники фінансових управлінь на бухгалтери ОТГ.

Під час Практикуму фахівці фіскальної служби Вінниччини розповідали присутнім про важливість взаємодії органів місцевого самоврядування з податковими органами задля спільної мети – наповнення бюджетів. Зупинились на останніх податкових нововведеннях. Окрім того, детально поінформували учасників зібрання про нюанси цьогорічного деклараційного процесу.

А задля кращого засвоєння отриманих теоретичних знань та втілення їх на практиці, роздали брошури, буклети та листівки, спеціально виготовлені для ОТГ фахівцями відділу комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області.

decentralizacija3

decentralizacija1

decentralizacija2

Довідка

Три роки тому, 1 квітня 2014 року, стартувала реформа місцевого самоврядування, яка базується на основі положень Європейської Хартії місцевого самоврядування і впроваджується на основі Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Головним завданням реформи є досягнення оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних рівнях адміністративно-територіального устрою за принципами субсидіарності та децентралізації.

Першим кроком на шляху реалізації реформи – стало завдання щодо фінансової децентралізації, яка розпочалася з прийняття змін до Бюджетного та Податкового кодексів України.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

Схожі статті:

avto-litva
До уваги громадян, які планують ввозити в Україну автомобілі з литовською реєстрацією
mogilov
Заступник очільника фіскальної служби спілкувався з громадянами Могилів-Подільщини
litsenziya
Від ліцензування алкогольно-тютюнової торгівлі місцеві бюджети отримали у квітні 1,7 мільйон гривень
byudjet
Малий та середній бізнес сплатив до місцевої казни майже 375,7 мільйонів гривень