Формуємо податковий кредит при застосуванні «касового методу»

21.11.2017
cinoutvorenja

Податковий кодекс України надає право певним категорія платників формувати податкові зобов’язання з податку на додану вартість  використовуючи «касовий метод». Тобто, дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування/отримання коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених ним товарів (послуг). Але і податковий кредит у таких платників формується  датою списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або датою надання інших видів компенсацій вартості поставлених  йому товарів (послуг).

При цьому право на податковий кредит у платника виникає за умови наявності в ЄРПН і зареєстрованої податкової накладної.  Тобто, якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, за якими застосовується касовий метод податкового обліку, то суми ПДВ, включаються до податкового кредиту на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної за умови їх оплати.

Якщо оплата за товари/послуги на підставі податкової накладної здійснюється в різних звітних податкових періодах, то суми ПДВ відносяться до податкового кредиту тих звітних періодів в яких відбувається списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг.

ГУ ДФС у Вінницькій області ще раз звертає увагу платників податків, що даний механізм застосовується лише тими платниками ПДВ які використовують «касовий метод».

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

Схожі статті:

edin.podatok
Річний перерахунок ПДФО
list
До уваги платників податків
finansova-dopomoga
Поворотна фінансова допомога не оподатковується
fdgsdrg
 Процедура подовження термінів подання декларації