Кабмін посилив правила отримання житлових субсидій

12.05.2017
11111

З 1 травня діє оновлена програма надання субсидій. Із внесеними урядовими змінами на призначення субсидії впливатиме борг, а за ощадливе використання газу чи електроенергії повертатимуть кошти.

Цією постановою уряд передбачає удосконалення та підвищення ефективності програми соціальної підтримки населення.

Тим домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальний період на новий термін призначення звертатися не потрібно. У такому випадку субсидія буде перерахована автоматично.

Однак ті, хто захоче перейти на тверде паливо, винаймає житло на підставі договору оренди, і в яких відбулися зміни в складі сім’ї мають звернутися за призначенням субсидій повторно. Це також стосується тих, хто купив або скористався послугую, що перевищує суму понад 50 тисяч гривень.

Як і раніше субсидія призначатиметься на 12 місяців. Раніше субсидія призначалася на підставі доходів за попередній календарний рік. А з 1 травня дохід враховуватимемо з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року. Тобто буде враховуватися більш актуальний дохід громадян.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату послуг ЖКГ тепер призначається виходячи з середнього сукупного доходу сім’ї за чотири квартали за два місяці до того, з якого призначається.

При призначенні субсидій тепер будуть враховуватися доходи всіх членів сім’ї з урахуванням податку. До таких виплат належить і допомога, яка виділяється на дітей їхнім опікунам або піклувальникам.

Формула розрахунку субсидій індивідуальна і залежить від доходу сім’ї.

З 1 травня в Україні припинено призначення субсидій громадянам, чия заборгованість по оплаті послуг ЖКГ становить 2 місяці.

За постановою Кабміну №300 від 26 квітня при двомісячній заборгованості за послуги ЖКГ житлова субсидія на наступний період не призначається. Якщо боржник протягом двох місяців погасив заборгованість або підтвердив документально її реструктуризацію, то субсидія призначається з дня закінчення попередньої субсидії. Якщо він зробить це пізніше, то субсидія буде призначена з місяця погашення заборгованості.

Вперше в Україні буде відбуватися монетизація субсидій. Матеріальну допомогу від держави отримають ті домогосподарства, які розумно використовували енергоносії з опалення.

Домогосподарствам, які не використали субсидію, тобто заощаджували, буде відшкодування коштів в еквіваленті 100 кубометрів газу при газовому опаленні, або 150 кіловат електроенергії при використанні електроопалення. Для цього підприємства-надавачі послуг до 1 червня нададуть нам списки субсидіантів, в яких є невикористані суми субсидій. Починаючи з 1 липня до 1 вересня такі громадяни повинні звернутися до управлінь соціального захисту населення та надати заяву в якій вказати яким чином вони хотіли отримати ці кошти.

Ці кошти можна буде отримати як на банківський рахунок, так і в найближчому поштовому відділенні. Відшкодування коштів передбачено для тих у кого індивідуальне опалення. Ті в кого централізоване опалення під монетизацію не підпадають. Монетизація є одноразовою компенсацією, а повернуті кошти можуть використовуватися на будь що. Якщо економія буде перевищувати 100 куб. метрів природного газу чи 150 кВт електроенергії, то такий надлишок повертається до бюджету й не підпадає під монетизацію.

Ціна відшкодування, приміром за газ, буде 687 гривень за ціною, що була до 1 квітня.

Збільшена також соціальна норма житла з 48,87 кв. метрів до 75 кв. метрів для домогосподарств з однієї-двох непрацездатних осіб. А з початком нового опалювального сезону буде використовуватися зменшена соціальна норма з використання газу з 5,5 кубометрів на 1 кв. метр до 5 кубометрів.

Крім того, Кабінет Міністрів встановив, що місцева влада або створені ними комісії можуть призначати житлові субсидії на свій розсуд, у випадках, не передбачених діючими правилами, але фінансування таких субсидій має здійснюватися з місцевих бюджетів.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива для побутових потреб розраховується на підставі розміру доходу за попередній календарний рік.

Повідомлення про призначення житлових субсидій можуть розсилатися як SMS або через електронну пошту. Соціальна норма житла для одержувача субсидії встановлена в розмірі 75 кв. м на домогосподарство, в якому проживають один або 2 непрацездатних членів сім’ї.

До кінця 2018 р. число одержувачів субсидій зменшиться на третину.

Таке припущення пов’язане із збільшенням у тому числі мінімальної заробітної плати.

Схожі статті:

avto-litva
До уваги громадян, які планують ввозити в Україну автомобілі з литовською реєстрацією
mogilov
Заступник очільника фіскальної служби спілкувався з громадянами Могилів-Подільщини
litsenziya
Від ліцензування алкогольно-тютюнової торгівлі місцеві бюджети отримали у квітні 1,7 мільйон гривень
byudjet
Малий та середній бізнес сплатив до місцевої казни майже 375,7 мільйонів гривень