Підтвердження статусу податкового резидента України

01.06.2015

Між 57 країнами світу (в тому числі і Україною) існують міжнародні договори про виключення оподаткування одного і того ж доходу два рази в двох різних державах. Для того щоб уникнути подвійного оподаткування, громадяни, які отримують доходи за межами України, повинні підтвердити статус податкового резидента України.

Резидентом може бути визнаний не тільки громадянин України. Особа може вважатися резидентом в тому випадку, якщо має тісні економічні та особисті зв’язки в Україні. Визнати резидентом можуть особу, яка займається підприємницькою діяльністю і платить єдиний податок на території України, або якщо тут постійно проживають члени її сім’ї.

Якщо особа має подвійне громадянство, то з метою оподаткування цей суб’єкт буде вважатися громадянином України, який має право на зарахування податків, що були сплачені за кордоном.

Реєстрація підприємств як резидента здійснюється лише в тому випадку, якщо вони знаходяться на території України і здійснюють свою діяльність на підставі законодавства нашої країни. Якщо у юридичної особи є довідка податкового резидента, то оподаткування підприємців буде здійснюватися за ставкою 15 %. Без даного документа ставка податку на доходи становитиме 30 %.

Якщо доходи на території України отримує фізична або юридична особа-нерезидент, то такий суб’єкт повинен пред’явити довідку, яка підтверджує, що він є резидентом держави, з якою укладено міжнародний договір. Через брак такого документа, з нього буде вилучатися податок до бюджету України.

Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, вимоги до них

1) письмове звернення юридичної або фізичної особи (довільної форми) (приклад в кінці статті) або заява про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі;

2) заява про відшкодування уже сплачених податків на території зарубіжної держави за формами, затвердженими компетентним органом цієї зарубіжної держави з виконання міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування на її території.

Зазначені заяви подаються з перекладом на українську мову, крім заяв, оформлених російською мовою.

Порядок та спосіб подання документів, необхідних для отримання адміністративної послуги

Звернення подається до контролюючого органу за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи).

Може бути подано особисто заявником, уповноваженою на це особою або надіслано поштою.

Платність надання адміністративної послуги

Послуга надається безоплатно.

Термін надання адміністративної послуги

Довідка надається протягом 10 робочих днів, з моменту звернення до податкового органу. Після закінчення цього терміну податковий орган зобов’язаний видати довідку затвердженої форми про підтвердження статусу податкового резидента України.

Термін дії довідки

Довідка – підтвердження статусу податкового резидента України діє в межах одного календарного року з дня видачі довідки та потребує щорічного її оновлення.

Результат надання адміністративної послуги

Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України, за формою, затвердженою наказом ДПА України від 12.04.2002 № 173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.04.2002 за №399/6687.

Засвідчені підписом керівництва контролюючого органу та печаткою заяви про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі або про відшкодування уже сплачених податків на території зарубіжної держави.

Способи отримання довідки

Видається заявнику (уповноваженому представнику заявника) або відправляється поштою.

Відмова у наданні адміністративної послуги

Заявник не є резидентом України.

Приклад Заяви

форма заяви про надання довідки підтвердження

Схожі статті:

edin.podatok
Річний перерахунок ПДФО
list
До уваги платників податків
finansova-dopomoga
Поворотна фінансова допомога не оподатковується
fdgsdrg
 Процедура подовження термінів подання декларації