Поворотна фінансова допомога не оподатковується

21.12.2017

В житті інколи виникають обставини що зумовлюють потребу звернутися до роботодавця по додаткову допомогу. Щодо оподаткування податком з доходів фізичних осіб сум матеріальної допомоги ГУ ДФС у Вінницькій області нагадувало платникам  в попередніх роз’ясненнях. Але слід пам’ятати і про варіант видачі роботодавцем поворотної  фінансової допомоги.

Нагадуємо, що відповідно до вимог пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України поворотною фінансовою допомогою є сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.  Згідно з пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Тож у випадку коли роботодавець виплачує працівнику на поворотній основі фінансову допомогу (на підставі договору про безвідсоткову поворотну допомогу), то сума такої допомоги не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і, відповідно, військовим збором.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

Схожі статті:

edin.podatok
Річний перерахунок ПДФО
list
До уваги платників податків
fdgsdrg
 Процедура подовження термінів подання декларації
cinoutvorenja
Формуємо податковий кредит при застосуванні «касового методу»