Трансфертне ціноутворення та запит ДПІ про надання інформації

27.07.2017

Пунктом 73.3 ст.73 Податкового кодексу (далі – Кодекс) визначено, що контролюючі органи мають право звернутися до платників податків із письмовим запитом про подання інформації, необхідної для виконання функцій контролю.Зокрема, відповідно до ст.39 Кодексу платнику податків надсилається письмовий запит про подання інформації для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням. Запит вважається надісланим (врученим), якщо його особисто вручено платнику податків (чи його представнику), або надіслано на адресу місцезнаходження платника податків з повідомленням про вручення, або у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу.

У разі коли пошта не може вручити запит на подання документації з трансфертного ціноутворення платнику податків через відсутність за місцезнаходженням його посадових осіб, їх відмову отримати запит, невстановлення фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, то такий запит, направлений з дотриманням вимог п.п. 39.4.4 тап. 39.4 ст. 39, ст. 42, ст. 73 Кодексу, вважається врученим у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення (із зазначенням причин невручення).

У разі ненадання платником документації з трансфертного ціноутворення або додаткової інформації (обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки»), протягом 30 календарних днів з дати, вказаної поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення відповідного запиту, до платника мають бути застосовані штрафні санкції відповідно до п. 120.3 ст. 120 Кодексу.

 Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

Схожі статті:

edin.podatok
Річний перерахунок ПДФО
list
До уваги платників податків
finansova-dopomoga
Поворотна фінансова допомога не оподатковується
fdgsdrg
 Процедура подовження термінів подання декларації