В яких сферах найвищі зарплати в Україні

07.12.2017
zarplata

Список високооплачуваних професій в країні трохи змінився. Незважаючи на те що Конституція проголошує рівність прав чоловіків і жінок “у праці та винагороді за неї” (ст. 24), чоловіки сьогодні все-таки заробляють набагато більше жінок. Такий висновок можна зробити, завдяки даними Держстату, який опублікував інформацію про середньомісячну заробітну плату жінок і чоловіків з розбивкою за видами економічної діяльності.
В 2017 році жінки в середньому отримали на 22,5% менше, ніж чоловіки. Так, середня зарплата чоловіків за підсумками 9 місяців склала 8271 грн., а жінок – 6414 грн.
Проте, можна говорити про поступову тенденцію до скорочення розриву в оплаті праці між жінками і чоловіками. Скажімо, в позаминулому році за такий же період (9 місяців) різниця між зарплатами жінок і чоловіків становила 26,5%, в минулому – 25,7%. За результатами 12 місяців 2016 го жінки відставали від чоловіків на 25,3%.
Однак різниця в “чоловічих” і “жіночих” зарплатах в різних сферах неоднакова. Так, найбільший розрив, спостерігається в сфері мистецтв і розваг. Тут жінки отримують на 40% менше, ніж їх колеги-чоловіки (5438 і 8910 грн. відповідно).
Друге місце в рейтингу нерівноправності дісталося б кур’єрським і поштовим службам. У цих галузях розрив становить 38,4% (3656 і 5935 грн.). А на третьому місці в цьому рейтингу виявилися б фінансисти і страховики. Тут жінкам недоплачують 34,8%, в порівнянні з чоловіками.
А найменше дискримінації відчувають жінки, що займають різні адміністративні посади. У сфері адміністративного та допоміжного управління розрив зарплат мінімальний: всього 0,2%. А ось на вищих керівних посадах різниця в зарплатах вже набагато більше. У структурах держуправління, включаючи оборонну сферу, жінки отримують на 7,9% менше чоловіків.
Чи не ображають жінок і транспортники. Тут розрив між зарплатами жінок і чоловіків становить всього 1,7%.
Є серед видів економічної діяльності один “винятковий”, де жінки заробляють більше за чоловіків. Це працівники бібліотек, архівів, музеїв та інших культурних закладів. “Жіночі” зарплати в таких установах сьогодні на “цілих” 0,4% вище, ніж у чоловіків. Правда, в минулі роки жінки домінували в цій сфері набагато сильніше. У 2015-му жіночі зарплати були більше чоловічих на 7,4%, в 2016-м – на 4,3%. Цього року розрив мінімізували. А в наступному?
Селянин платять більше, ніж офіціантам
Якщо говорити про найбільш “грошових” професіях, то в рейтингу як і раніше лідирують фінансисти та страховики. У цій сфері жінки заробляли в 2017 році (за підсумками 9 місяців) 11 220 грн., а чоловіки – 17 207 грн.
На другому місці за рівнем зарплат – працівники сфери інформації та телекомунікацій. Тут чоловіки заробляють 13 021 грн, а жінки – 12 337 грн.
Третє місце в рейтингу престижності професій в цьому році зайняли представники влади. Середня офіційна зарплата у чоловіків, зайнятих в сферах державного управління, оборони і обов’язкового соцстрахування, – 10 421 грн. Зарплата у жінок в цій сфері – 9600 грн.
А ось середні зарплати чоловіків-лікарів і працівників соцстраху за рік опустилися з передостаннього місця на останнє. На кінець 2016- го чоловіки-медики отримували в середньому 3727 грн., випереджаючи по зарплатах тільки чоловіків-архіваріусів і працівників музеїв (вони отримували 3583 грн.). За 9 місяців нинішнього року середньомісячна зарплата чоловіків – працівників бібліотек, архівів і музеїв піднялася на 56,5%, до 5609 грн, а чоловіків-медиків і соцпрацівників – тільки на 46%, до 5448 грн. Таким чином, для чоловіків медична галузь і соцзабезпечення стали найбільш низькооплачуваними галузями.
У той же час жінкам найбільш невигідно працювати в продуктових кіосках і сезонних кафе. Зарплати в сфері “тимчасове розміщення і організація харчування” – найнижчі зараз серед усіх жіночих зарплат і взагалі серед середньомісячних показників: всього 4785 грн в місяць.
Також нагадаємо, що президент запропонував збільшити мінімальну заробітну плату до 4100 грн.

Схожі статті:

avto-litva
До уваги громадян, які планують ввозити в Україну автомобілі з литовською реєстрацією
mogilov
Заступник очільника фіскальної служби спілкувався з громадянами Могилів-Подільщини
litsenziya
Від ліцензування алкогольно-тютюнової торгівлі місцеві бюджети отримали у квітні 1,7 мільйон гривень
byudjet
Малий та середній бізнес сплатив до місцевої казни майже 375,7 мільйонів гривень