Верховна Рада змінила оподаткування прибутку «спрощенців»

15.12.2017
cinoutvorenja

Верховна Рада прийняла закон №67776-д про внесення змін до Податкового кодексу України.

Порядок оподаткування дивідендів, що виплачуються платниками єдиного податку, в тому числі і аграріями, на користь власників, переведений на загальні підстави.

Частина змін має вступити в силу з 1 січня 2018 р.

Законопроект передбачає зміну підходу до оподаткування дивідендів, які виплачуються платниками єдиного податку. Так, передбачається звільнення «єдинників» від авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів. Вносяться зміни в ст. 297 Податкового кодексу щодо обов’язку платників єдиного податку утримувати податок на доходи нерезидентів (так званий податок на репатріацію) при виплаті нерезидентам-юрособам доходів, джерелом походження яких є Україна.

За його словами, логічно не застосовувати до платників єдиного податку авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів, тому що вони не є платниками даного податку.

«Тепер дивіденди, отримані від платників єдиного податку українськими акціонерами, будуть обкладатися податком на загальних підставах. До цього отримані дивіденди не оподатковувалися через спеціальні положення Податкового кодексу, які планується скасувати одночасно зі скасуванням авансового внеску для платників єдиного податку.

Якщо акціонером або учасником підприємства, що сплачує єдиний податок, є нерезидент, то при виплаті дивідендів акціонеру-нерезиденту платник податків повинен сплатити податок на доходи нерезидентів – за ставкою 15% або передбаченої відповідною конвенцією про уникнення подвійного оподаткування. Зазначені зміни будуть для всіх платників єдиного податку, які виплачують дивіденди своїм акціонерам, в тому числі для платників податків-аграріїв, які мають в складі своїх акціонерів як резидентів, так і нерезидентів.

Зміни до Податкового кодексу торкнулися правил трансфертного ціноутворення (ТЦУ).

Схожі статті:

Без-имени-1
Як платнику податків правильно «поскаржитися»
maljatko
Великодні подарунки від вінницьких фіскалів отримали вихованці “Малятка”
ESV
Сьогодні – останній день квартальної сплати ЄСВ
декларація
З початку року мешканці Вінниччини задекларували майже 430,6 мільйонів гривень минулорічних доходів